تبادل خوراک و تاملی در این‌باره

اکتبر 10, 2007 در 9:12 ق.ظ. | نوشته شده در وبلاگستان, گوگل‌ریدر, پیشنهاد, خوراک | 2 دیدگاه

مبرهن و بدیهی است که اضافه کردن خوراک به خبرخوانی که استفاده می‌کنید امری کاملاً‌سلیقه‌ای‌ست و نمی‌توانید کسی را هم به اضافه کردن خوراک وبلاگ‌تان وادرا کنید ولو به زرو و تهدید به چاقوکشی و عربده کشی و ایجاد رعب و حشت و اینها.

در این یک مورد فرد آزاد است و اگر روزی هم سیستمی اختیار شد که آخرین عنوان مطلب وبلاگ را تبدیل به عنوان وبلاگ کند، امیدوارم بحث تبادل خوراک و جار و جنجال در این مورد به وجود نیایید.

 

تبادل خوراک به شیوه آدمیزاد
جوابیه:
با سلام خدمت جناب یوسفي
راستش به دلایلی نمیتونم Feed وبلاگ بعضی از دوستان رو به فیدخوان گوگل اضافه کنم، و خودم هم از این بابت متاسفم. دلیلش هم اینه که اکثر دوستان تقریباً هفته‌ای یکبار Update میکنن، و بعضی دیگه مثل شما تقریباً هر روز Update میکنید. همچنین آقای مزیدی رو به فیدخوان گوگل اضافه نکردم. اگر دو-سه تا از دوستانی که هرروز Update میکنن رو به فیدخوان اضافه کنم، بعد اون قسمت توی نوار کناری وبلاگم، فقط در انحصار دو-سه نفر قرار میگیره و به نظر خودم این کار صحیح نیست.
به هرحال از لطف شما ممنونم و از بابت اینکه نتونستم فید شما رو برای نمایش عناوین آخرین مطالب شما در وبلاگم، به فیدخوان گوگل اضافه کنم، متاسم.
◊ جناب علیرضا حسینی دوست خوبم اگر تعداد خوراک‌ها به حد مقبول برسد(حداقل 100 تا) و خوراک‌ها هم در یک دسته معین که ساختید، باشند فکر نمی‌کنم چنین مسائلی به وجود بیاید و خوراک‌رولینگ به انحصار کسی دربیاید. هر چند اگر وبلاگی همچون مزیدی در این میان پیدا شود که در روز 4 و 5 بار به روز شود ممکن است این اتفاق بی‌افتد. می‌توان برای این یک مورد استثنا قائل شد و خوراک او را صرفاً‌ از دسته فوق حذف کرد نه به طور کلی. ضمن اینکه یک خوراک در چند دسته می‌تواند باشد

امیدوارم با این مطالبی که در این چند وقت در مورد خوراک و خبرخوان گوگل داشتم، عملکرد این عزیزان را زیر سوال نبرده باشم. یک بار دیگر استفاده اصلی خبرخوان گوگل را با هم مرور می‌‌کنیم و بعد از این دیگر قول می‌دهم که در مورد خوراک و خوراک‌پزی و خوراک‌دانی و خوراک‌رولینگ و اینها حتی یک کلمه هم حرف نزنم.
گوگل ریدر یک RSSخوان یا خبرخوان است که با آن حجم انبوهی از خبرهایی را که در وب‌های مختلف به آن‌ها سر می‌زنیم را در گوگل ریدر می‌توانیم در یک‌جا داشته باشیم و این سرعت خواندن خبرها و دسترسی آسان‌تر به اطلاعات را بیشتر می‌کند و خلاصه در وقت و هزینه کلی صرفه‌جویی می‌شود. یک راه عبور از قیلطر هم هست- یعنی وب‌لاگ‌ها و وب‌سایت‌های خبری که قیلطر هستند، شما با وارد کردن خوراک‌شان(آدرس خروجی یا همان فید‌شان) در گوگل‌ریدر می‌توانید مطالب‌شان را در گوگل‌ریدر دنبال کنید. ضمن اینکه تا یادم نرفته- گوگل‌ریدر منابع به روز شده را نشان‌تان می‌دهد و دیگر از این بهتر آیا می‌شود.

 

2 دیدگاه

 1. بنام خدا

  و سلام
  البته اگر اسم وبلاگ رو هم می‌نوشتید، اشکالی نداشت و من ناراحت نمی‌شدم. هرطور مصلحت می‌دونید.
  خیـــــــلی چاکریم 🙂

 2. بسم الله الرحمن الرحیم

  با سلام
  بله درست می‌فرمایید. دوست عزیزم، من در وبلاگ‌نویسی و حاشیه‌های اون اصلاً عجله نمی‌کنم. بعنوان مثال 1- برای نوشتن مطالب و انتشار پست‌ها عجله نمی‌کنم، 2- برای پیوند لینک با وبلاگ‌های دیگه عجله نمی‌کنم و وبلاگ‌های خیــــلی خوب رو انتخاب می‌کنم، 3- برای اضاف کردن Feed وبلاگ‌ها در فیدخوان گوگل، و نمایش آخرین عناوین وبلاگ‌ها هم عجله‌ای ندارم. بله، کاملاً با شما موافقم و اگر تعداد به 100 تا برسه دیگه اون مشکلی که عنوان کردم بوجود نمی‌یاد. اما یک مشکل جدید بوجود میاد که لینک‌ها بسرعت کنار میرن و هر مطلب ممکنه حدود دو-سه ساعت Index‌ بشه (توی نوار کناری نمایش داده بشه). در این رابطه من ترجیح میدم لینک دوستان حداقل تا یک روز یا 12 ساعت توی وبلاگم Index بشه.

  بهرحال بحث خوب و شیرینی بود.


Sorry, the comment form is closed at this time.

ساخت یک وب‌گاه یا وب‌نوشت رایگان در وردپرس.کام.
Entries و دیدگاه‌ها feeds.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: