کرکره سینمای ایران را بکشید پایین

نوامبر 25, 2007 در 8:51 ق.ظ. | نوشته شده در فیلم و سینما, انتقاد | 5 دیدگاه

دیروز با بر و بچز بعد از تماشای فیلم کلاغ پر به جلوی سینما آمدیم و به دنبال کرکره سینما می‌گشتیم که بکشیم‌اش پایین که قبل از اینکه اقدامی از سوی ما صورت بگیرد کارکنان سینما و اینها به ما مشکوک شدند و به‌مان گیر دادند که منجر به درگیری لفظی شد که به تنش و به یک گفتمان تیره از نوع ناموسی کشیده شد تا جایی که نیروهای منخاصم کنترل خودشان را از دست دادند و با پرتاپ اشیا و زیور آلات گرانبهای خود خشم و انزجار خود را از وضعیت فیلم‌های درپیت سینمای ایران به گوش اهالی فرهنگ و هنر رساندند!

در فیلم کلاغ پر محمدرضا گل-زار و مهناز اف‌-شار تا دقیقه 90 فیلم و تا لحظات وقت اضافه با هم هیچ نسبتی ندارند و این در حالی‌ست که این دو با هم در طول فیلم در ويلایی در شمال زندگی می‌کردند و به اتفاق هم زاغ سیاه نامزدهای سابق‌شان را چوب می‌زدند و داستان‌هایی که در فیلم جریان داشت… حالا عرض کنم شماهایی که دم از اسلام و یک جامعه عاری از فساد و فحشا می‌زنید و این را به قبیحانه‌ترین شکل ممکن به جهانیان اعلام می‌کنید و دسته دسته جوانان را از ابتدای انقلاب تا به الان در همین وبلاها گرفته‌اید و شلاق‌ها زده‌اید و پدر صاحب‌بچه‌شان را درآورید و بعضی از آن‌ها هم از ترس آبرو خودکشی کرده‌اند، بیجا(یا هر واژاه نامانوس دیگری که خودتان می‌دانید) می‌کنید به چنین فیلمی اجازه بخش می‌دهید. بـــعـــد فیلم علی سنتوری که شنیده‌ام می‌گویند جزو یکی از بهترین فیلم‌های مهرجویی‌ست باید به دلیل صدای محسن چاووشی مجوز نمایش نگیرد!

وای که چقدر رمانتیک بود. مهناز اف-شار(شخصیت سارا) در آخرهای فیلم چیزی زیر لب زمزمه می‌کند که کنجکاوی محمدرضا-گل-زار(شخصیت رضا) را بر می‌انگیزد. رضا از او سوال می‌کند که «سارا چی گفتی؟» سارا می‌گوید هیچی و رضا هم وسایلش را جمع می‌کند تا بعد از دو سه هفته زندگی مجردی با سارا رفع زحمت کند که در این حال حس کنکجکاوی‌اش از نو به سراغش می‌آید و این‌بار با ناز و کرشمه و لحنی دخترکشانه@! می‌گوید:« ولی سارا الان یه چی گفتی‌ها»… و ملت هم از این سکانس غش و ضعف کردند و چند تا از دخترها را با برنکارد از توی سینما بردند بیرون.

آخرین فیلمی که قبل از کلاغ پر دیده بودم فیلم پارک‌ویSick بود که آن فیلم خودش داستانی دارد و به دلیل تاریخ ابطال نقد و نظر در مورد آن فیلم چیزی نمی‌گویم فقط عرض کنم که احتمالاً این آخرین فیلمی بود که من رفتم سینما. سال 1386 را باید افتضاح‌ترین سال سینمای ایران دانست.

5 دیدگاه

 1. نه خب شما متوجه نشدی . ایشان در آن اتقاق می خوابید و ایشانه در آن اتاق بغلی ! البته ما تا اینجایش را می دیدیم حالا اگه چیزی فراتر از این حرف ها بوده خدا لعنت کناد همه شان را !

 2. دوست من آن روز که کمیته ریخت در خانه دانشجویی و… به این مسئله توجه ای نداشت که دختر خانم کجا میخوابیده من کجا میخوابیدم مثل انسانهای عصر حجر ما را گرفتند دست و پایمان را بستند…

 3. مرتیکه های………
  خب.نتیجه گیری این فیلم چیه؟!!!
  کسی میپرسه از کارگردان یا نویسنده؟!!

 4. اتفاقا سینمای شهر ما یه کرکره‌ی باحال داره که جون می‌ده برای کشیدن، بعدش اگر نیرو برای بر هم زدن سینما لازم داشتی خبرم کن!
  همین دیروز بود یکی از بچه‌ها داشت داستان فیلم کلاغ‌پر را با آب و تاب برام تعرریف می‌کرد و من هم ( راستی اینجا هم نمی‌شه از لغات نامانوس استفاده کرد، نه؟)
  یادش بخیر، یه وبلاگی بود که نقد فیلم خارجی می‌زد و آخرش هم به فیلم‌های وطنی فحش می‌داد و ما هم می‌رفتیم تو کامنت‌ها فحش‌ها را تکمیل می‌کردیم، البته اونجا می‌شد از کلمات بی‌تربیتی استفاده کرد.

 5. 2 هفته پیش داشتم از جلوی یه سینما رد میشدم 2 تا پسر جوون داشتن پستر کلاغ پر رو میدیدن و با هم حرف میزدن یهو یکیشون برگشت خیلی جدی به اون یکی گفت فیلمی که محمدرضا گلزار و افشار بازی کرده باشه فیلم قشنگیه !!!
  تو این زمونه اگه کسی دوست داره بهش توهین بشه ( البته بلانسبت ) بهترین جا سینماست اگرم کسی دوست نداره باید بره سی دی قاچاق از بخــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــره …


Sorry, the comment form is closed at this time.

وب‌نوشت روی وردپرس.کام.
Entries و دیدگاه‌ها feeds.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: