کدام اصلاح‌طلب؟ کدام اصلاحات؟

مارس 13, 2008 در 1:39 ب.ظ. | نوشته شده در هميجوری, انتخابات, اعتراض | 11 دیدگاه

می‌خواستم فردا بروم مثل بچه‌های خوف و مثبت و انقلابی به لیست 30 نفره یاران و یاوران و رفقای خاتمی رای بدهم که خوب فکر کردم دیدم همان رای ندهم بهتر است؛ چرا که اگر مجلس دست اصلاح‌طلبان بی‌افتد جز اینکه مجلس و دولت 4 سال و اندی در سر و کلّه هم بزنند و علیه هم جبهه بگیرند… و غیر از این بعید می‌دانم چیز دیگری عایدمان شود.
تأیید صلاحیت‌ِ اصلاح‌طلبان هم روی اصل «حضور» و مشارکت مردم بود. خرشان که از پل گذشت خودشان می‌دانند چه دماری از روزگار راه‌یافته‌گان(اصلاح‌طلبان) به مجلس در بیاورند.
اگر عمر اصلاح‌طلبی در ایران به سر نیامده باشد برای من یکی تمام شده است بخاطر اینکه اصلاحات و انتظارتی که من از نماینده اصلاح‌طلبم توقع دارم را بعید می‌دانم بتواند حتّی در حدّ حرف از آن در مجلس سخنی به میان بیاورد.
و با این اوصاف دیگر چه فرقی می‌کند که نماینده مجلس اصلاح‌طلب باشد یا اصولگرا یا مستقل یا کوفت یا زهرمار. می‌ماند بحث مهار تورّم که به نظرم اگر اصولگریان در صحنه حضور داشته باشند به خاطر حسن تعامل و سازش با دولت و محمودخان بهتر بتوانند از پس این مهّم بربیایند.
البته مسئله تورم را هم تا موقعی که انرژی هسته‌‌ای بخواهد حق مسلم باشد همین‌جور سیر صعودی دارد و دولت و مجلس و جناح و فکر و اندیشه و رای و حضور برای‌ش کارساز نخواهد بود.
غرض از این عرایض هم تحریم انتخابات نیست. هر گونه که صلاح می‌دانید عمل کنید. مختارید. من هم در این نوشته تنها نظر شخصی‌ام را ابراز کردم.

11 دیدگاه

 1. به دلایل زیر با این نظرت کاملا مخالفم:
  http://blog.35dg.com/?id=1597

 2. […] – من یک اصلاح‌طلب هستم. پس رای نمی‌دهم. به ۱۷ دلیل – کدام اصلاحات؟ کدام اصلاح‌طلب؟ – دوندگان محترم لطفآ از جایگاه تماشاچیان رقبای خود را […]

 3. به ارواح خاک مشروطه

  قبل از اینکه حرف‌های جدی را بنویسم، بگویم که اگر دلم می‌خواست رای بدهم کاغذ رای را به داخل تلویزیون می‌انداختم چون این روزها ازش به عنوان…

 4. به وجود و اهداف هیچ کدوم از اینا اعتقاد ندارم، مخصوصا کسی که خودشو یار خاتمی معرفی کنه که یعنی تعطیله!

 5. بسم الله
  سلام. معمولا می‌شنوم از افراد مختلف و به ویژه جماعت دوم خردادی، که این انتخابات‌ها -صرف نظر از شکل برگزاری‌شان- یک نوع تمرین دموکراسی است برای مردم استبدادزده‌ی ما. به نظرم حالا حالاها این مشق باید ادامه یابد، چون هنوز عده‌ای مثل شما نسبت به سرنوشت جامعه‌ای که در آن زنده‌گی می‌کنند، بی‌تفاوتند. گاهی این افراد از بقیه معترض‌ترند نسبت به وضع ملک و ملت، اما هیچ رغبتی برای مشارکت از خود نشان نمی‌دهند.
  این است فرق ما ملل دموکراسی‌خواه و ملل به دموکراسی رسیده…

 6. به نظر من الان زیاد صحبت از «اصلاح‌طلب‌ها» نیست. مساله فراتر از این حرف‌هاست. باید تا اون‌جایی که امکانش هست شدت حضور «طالبانی‌ها»‌ را در مجلس کم کنیم. کاری نکنید مجلس اینقدر یک‌دست باشه که اینا بیان و قانون اساسی کشور را عوض کنند و جیک هیچ‌کس هم در نیاد.

  حضور یک اقلیت مخالف در مجلس دست‌کم اجازه «شنیده» شدن را مردم می‌ده. سکوت و خاموشی مطلق خیلی خطرناکه.

 7. بنده هم هنوز تصیم قطعی نگرفتم،تا فردا کی مرده کی زنده؟!
  موفق تر از همیشه باشی

 8. Doste aziz, Felam moshkel joloogiri az kharab shodane vae. Kesi ke khoonashoo sali gerefte ke shoroo nemikoone khonashoo naghashi koneh. aval joneshoo nejat nemideh bazde on be fekre khoone va arayeshesh miofte. Dar hale hazer bayad joloove kharabkari inaroo gereft badesh baghie mavared. Beharhal sahebe hagh hastin va haghetoon mohtarame.

 9. پستی که گفته بودید اصلاح شد. با تشکر

 10. […] 30 تن- یار و دلاوران خاتمی را صحیحاً و سالماً ذکرانیدم.پست پیشین که تریپِ تحریم بود را با نصایح‌الاندرز جناب بامدادی و […]

 11. ولی به نظر من باید مجلس و دولت با هم درگیر باشن.این مجلس گوسفندی که ما داریم کلن دلیلی برای وجودش پیدا نمیشه.مجلس قراره برای دولت قانون گذار باشه نه اینکه حرف گوش کنه رئیس جمهور باشه!با جناب بامدادی هم به شدت موافقم


Sorry, the comment form is closed at this time.

وب‌نوشت روی وردپرس.کام.
Entries و دیدگاه‌ها feeds.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: