آقای فلانی از این حیوان بعید است

ژوئن 15, 2008 در 10:19 ق.ظ. | نوشته شده در طنز | 8 دیدگاه

یک آقای نسبتاً مشکوکی به آقای دیگری در راستای غرض ورزی و افشاگری حرف‌هایی زده‌اند که سوژه محافل شبکه‌های دستفروش ِ پرچم‌فروش شده است. با توجه به اینکه حرف‌هایی که زده‌اند کمی تا قسمتی اندی مولر دارای تناقض و ایناست و آدم را دچار شک و تردید و مقدار متنابهی تامل می‌کند بر آن شدیم تا این نظریات را از یک زاویه دیگری به سبک خودمان به‌اش بپردازیم. ما همینطور که داشتیم این نظریات را از صافی مخیله عبور می‌دادیم چیزهایی در ذهن‌مان متصور شد.
این آقا گفته اسب دختر آقای فلانی روزی صد هزارتومان هندوانه به پای‌ش می‌ریزند که چنین گفته‌ای اصلاً با موجودیت و شناختی که از اسب‌ها داریم در تناقض است.
1)اسب این حیوان نجیب و زبان بسته و با شرم و حیا، با اخلاق ورزشکاری‌اش در میان حیوانات زبان زد بوده و هست. بارها دیده شده در مسابقات اسب‌دوانی، که اسب‌سوار از روی اسب هشتپلکو شده و به زمین افتاده اما اسب مربوطه بی‌توجه به این مسئله برای اینکه زحمات اسب‌دوان! را بی‌ارزش نکند تنهایی و بدون ضربه شلاق خودش را به خط پایانی رسانده و از هیچ کوششی در این جهت مضایقه نکرده این مثال و از این دست مثال‌ها نشان دهنده فروتنی و متانت و نجابت اسب‌هاست. یقین دارم که اگر صدهزارتومان هندوانه که به عبارتی معادل 100 هندوانه درخشنده و تابناک می‌شود را جلوی‌ش بریزند خودش دست رد به سینه صاحبش می‌زند.

2) من تا قبل از شنیدن این خبر فکر می‌کردم اسب‌ها فقط علف و شبدر و ینجه و علوفه و این جور چیزها می‌خورند. حتی آن زمان که از عشاق سینه چاک سریال مشکی بودم و لحظه به لحظه آن سریال را در اعماق ذهنم ضبط کرده‌ام و به آن رجوع می‌کنم به خاطر نمی‌آورم که یک بار مشکی بخواهد هندوانه و طالبی و خربزه و این جور چیزها بخورد و هرزه خوراکی کند.

3) همانطور که در شماره یک عرض کردم صد هزارتومان هندوانه به عبارتی که با قمیت وانتی‌هه که هر روز با آن صدای نخراشیده در کوچه‌مان اعلام وجود می‌کند و زنان و بچه‌داران را فرا می‌خواند شد چیزی معادل صد هندوانه مرغوب که صدای دوب می‌دهد. حالا اصلاً‌با فرض اینکه چنین چیزی صحت داشته باشد و اسب مذکور هندوانه می‌خورد آدمی دچار شک و شبهه می‌شود که این اسب نیست بلکه فیل و ایضاً حیوان عظیم الجثه‌ای است که از خوردن صد هندوانه در روز سیر نمی‌شود.

4) یکی از دوستان من که از جهت ظاهری و بعضاً خصوصیات رفتاری به مثابه اسب است چند روز پیش اذعان داشت که معده‌اش جوابگوی بیشتر از یک نیمکره هندوانه را در روز نمی‌دهد و با اصطلاحاتی چون گلاب و دیوار و فلان به بحث خاتمه داد و با این اوصاف از اسب‌ها هم بعید است که چنین باشند.

نتیجه گیری:
1) این حیوان اسب نبوده احتمالن گاو بوده که از دور به اسب می‌زد!
3) در کارتون هشتاد روز دور دنیا تمام شخصیت‌های کارتون یک حیوان بودند اما اسب‌ها در قالب یک اسب نقش‌ شوفر را اجرا می‌کردند و با درشکه دیگر موجودات را سواری می‌دادند!
4) اگر خالی هم می‌بندید درست خالی ببندید.

8 دیدگاه

 1. ترکیدم

 2. :))

 3. 2 نتیجه گیری کو؟!

 4. بامره بود. خوشمان آمد.

 5. آقا اشتباه میکنید!
  گفته اند اسطبل اسبها نه فقط یک اسب!!!

 6. با سلام بر آق فری عزیز .
  با نتیجه گیریهاتون موافقم ولی نتیجه گیری 2 کو ؟؟
  راستی اگه قابل دونستی من رو هم یه جایی اینور یا اونور جا بده.کما اینکه لینک و آر اساس وبلاگتون رو در وبلاگم گذاشتم.
  http://yeroozshayad.wordpress.com/
  یه روز شاید !
  با تشکر.

 7. مرسی.خیلی عالی بود :)))

 8. excellent


Sorry, the comment form is closed at this time.

ساخت یک وب‌گاه یا وب‌نوشت رایگان در وردپرس.کام.
Entries و دیدگاه‌ها feeds.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: