شوشول فرنود به ز دولت صدا و سیماست

اوت 4, 2011 در 9:47 ق.ظ. | نوشته شده در فرهنگ | 8 دیدگاه
برچسب‌ها:

فرنود، قهرمان ملی

شوشول فرنود را از اینجا دانلود کنید

شوشول چیست : عضوی از بدن مردان که در جوامع عقب‌افتاده از آن به عنوان عضو زاید اسم برده می‌شود و همان روزهای اول تولد سانسور (ختنه) می‌شود، وقتی بزرگ‌تر شد در جوامع اسلامی از آن به عنوان ماشین لباسشویی یاد می‌کنند و جوامع توتالیتر و خودکامه همیشه سعی در سرکوب و مانع از به عینیت رسیدن آن می‌شوند. بدینسان، شوشول در جوامع جهان سومی همیشه موضوعی انتزاعی و ذهنی باقی مانده است و کاربرد آن در این مناطق صرفا ابزاری است جهت حواله دادن به این و آن آنهم در مواقعی که آدم می‌بیند هوا پس است و کاری از دستش بر نمی‌آید پس اسم گونه‌ی بزرگ شده‌ي شوشول را می‌آورد و می‌گویند به فلان ِ فلانت تا حقانیت خود را ثابت کنند. اصولا در جوامع عقب‌افتاده رسالت حکام همیشه بر این بوده و هست که شوشول را همیشه موضوعی مبهم و سورئال برای مردم بنمایانند.

قضیه از آنجا شروع شد که فرنود در یک برنامه تلویزیونی از وظایف شخصی‌اش سخن به میان آورد و گفت که  «من شوشولم رو خودم میشورم» و خاله نرگس در حالی که جا خورده بود و هی رنگ به رنگ می‌شد گفت ماشین لباسشویی؟ نه کار اشتباهیه نه نه … و اینطوری قضیه را ماست مالی کرد در حالی که ما می‌دانیم دلش غنج رفت و قند تو دلش آب شد. به جرات می‌توانم بگویم که در تاریخ پس از انقلاب اسلامی ایران این اولین بار بود که شوشول فرنود صدا و سیما را به تکاپو انداخت؛‌ چنانکه شایعه شده است که قصد برکناری ضرغامی و سیصد تن از عوامل پخش و مجری و مسئول و آبدارچی از صدا و سیما را دارند.

یکی از منتقدان اجتماعی-فرهنگی کشورمان، در نقدی که بر این رویداد داشت گفت :«خفقان و سانسور و سرکوب شوشول در جوامعی همچون ایران در آینده در کارهایی همچون تجاوز دسته‌جمعی، قبیله‌ای، گروهی، ضربدری، گله‌ای، و … نمود پیدا می‌کند. وقتی الان بچه را از آگاهی از کاربرد صحیح شوشول و جای مناسب استفاده از آن منع می‌کنند، پس فردا این عضو که بزرگ شد گریبانگیر ایدئولوژی خود جامعه و سرکوبگران می‌شود.  وقتی توی ذوق آدم می‌زنند و به شوشول می‌گویند ماشین لباسشویی، پس فردا که بچه  بزرگ شد و به موازات آن شوشول هم بزرگ شد، فکر می‌کند این ماشین لباسشویی است و باید همه را با آن بشوید و اینجاست که تجاوز دسته‌جمعی شیوع پیدا می‌کند.»

8 دیدگاه

  1. حالا چيه اينقدر اين مساله شماها را تو فکر برده و داريد فلسفه بافي ميکنيد؟ متاسفم براي همون جهان سومي که منتقداش از خود اصل متن عقب تر هستند.

  2. تحلیلتان عالی بود از فردا ماشین لباس شویی مدل شوشول فرنود به بازار میاد خاله نرگس هم چون برنامه زنده بود به هول افتاد وگرنه…..

  3. […] شوشول فرنود به ز &#158… وقتی توی ذوق آدم می‌زنند و به شوشول می‌گویند ماشین لباسشویی، پس فردا که بچه  بزرگ شد و به موازات آن شوشول هم بزرگ شد، فکر می‌کند این ماشین لباسشویی است و باید همه را با آن بشوید و اینجاست که تجاوز دسته‌جمعی شیوع پیدا می‌کند […]

  4. فرنود مرد سال 1390

  5. من هم معتقدم که فرنود باید به عنوان مرد سال برگزیده شود

  6. http://fa.wikipedia.org/wiki/ختنه

  7. Vay khoda mordam az khande…
    afarin be hamchin ghalami…


Sorry, the comment form is closed at this time.

ساخت یک وب‌گاه یا وب‌نوشت رایگان در وردپرس.کام.
Entries و دیدگاه‌ها feeds.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: